Naprawa i konserwacja sprzętu elektonicznego obejmuje:

- naprawa kolumn estradowych, zwrotnice

- naprawa kolumn domowych

- naprawa i konserwacja okablowania estradowego

- programowanie oświetlenia w sterownikach analogowych DMX

- naprawa komputerów, formatowanie, zmiana oprogramowania, instalacja sterowników itp.

- naprawa mikserów audio i innych urządzeń estradowych

- regeneracja polskich głośników marki Tonsil

- naprawa głów ruchomych oraz wymiana w starszych głowicach układu świetlnego z halogenowego na ledowe

Wymiana halogenu czy żarówki wyładowczej na LED nie jest możlewe w każdej głowicy o ile zmieści się dodatkowe głodzenie w postaci radiatora. Przede wszystkim ze względu na budowę oraz oradzaj głowicy i układ optyczny. Aby przystąpić do takiej przeróbki muszę początku sprawdzić jak głowa jest skonstruowana. Świetnym przykładem głów w których można dokonać takiej przeróbki są głowy ADJ Spot 250, 300, które są napędzane żarówkami HTI. Aby można było wymienić układ święcący w takiej głowicy należy usunąć wszystkie elemnty, które są potrzebne do zasilania żarówki w tym przypadku HTI. Przy dzisiejszych cenach głowic sprowadzanych z Chin przeróbka może być mało opłacalna ale jeśli ktoś jest przywiązany do swoich urządzeń i jest z nich zadowolony to nie ma potrzeby wymiany całego sprzętu. Poniżej zdjęcie pokazujące jak tego typu głowice świecą w LED CST-90 SSD90 60W.

Poniżej zdjęcie pokazujące jak tego typu głowice świecą na module LED. Głowice ADJ Spot 250 - LED CST-90 SSD90 60W.

dj imprezy okolicznościowe Brodnica


Poniżej kolejne głowy przerobione z żarówek wyładowczych na modół LED - Led SST-300.



zmiana źródła światła w głowach coef mp250 zoom z żarówki wyładowczej na Led SST-300


Widoczne białe zimne światło pochodzi z nowego źródła światła jakie zastosowałem pozbywając się drogiej żarówki wyładowczej. W głowach został zastosowany LED o mocy 150W i stromieniu światła 15 000 Lumenów SST-300



Następnym moim projektem jest kula Shoetec gdzie w oryginale źrudłem światła była żarówka halogenowa o mocy 300W. W tej chwili źrudłem światła jest 7 modułów LED RGBW o mocy 12W każdy. Dawcą do takiego rowiązania było zwykłe proste światło LED PAR 56 RGBW 7x12W dodatkowo sterowane z pilota. Wszystkie funkcje zostały zachowane i są dostępne w kuli. A więc możemy wybierać dowolny kolor świecenia kuli z pilota. Poniżej zdjęcie jak to wygląda w rzeczywistości.



dj na osiemnastkę